Często zadawanie pytania

Czy wycena stworzenia oprogramowania jest płatna?

Zazwyczaj nie. Istnieją dwa przypadki, kiedy oczekujemy zapłaty za wyceny. Pierwszy to duży system do przygotowania. Wtedy musimy poświęcić kilka godzin na przygotowanie profesjonalnej wyceny, która będzie bliska cenie ostatecznej. Zwykle ostatecznie cena różnić się może plus/minus 10%. Drugi przypadek to weryfikacja wyceny innej firmy. W przypadku podjęcia współpracy cena za wycenę obniża końcową cenę za nasze usługi. Na przykład za wycenę zapłacisz 100 zł, a projekt wycenimy na 4000, to po Twojej zgodzie zapłacisz nam za projekt 3900.

Ile trwa stworzenie indywidualnego oprogramowania lub przygotowanie automatyzacji procesów biznesowych?

Wszystko jest zależne od tego jak jest to skomplikowane pod względem programistycznym. Niestety większość osób nie jest w stanie wstępnie wycenić ile ich projekt może trwać. Zdarza się, że ktoś myśli że to pierdoła a potrwa kilka tygodni, a innym razem uważa że to będzie trwać kilka miesięcy a trwa niecały miesiąc. Zachęcamy do opisania projektu i wysłania nam go do wyceny.

Dlaczego tak drogo?

Jesteśmy firmą złożoną z fascynatów programowania, u nas nie pracuje nikt by odwalić swoje 8h i pójść do domu. Pracujemy intensywnie, dokładnie a całe oprogramowanie dokładnie kilkukrotnie weryfikujemy. Chcemy by nasze oprogramowanie pracowało tak samo dobrze pierwszego dnia jak i dziesięć lat później. Mamy niestety już doświadczenie z poprawianiem a czasem nawet pisaniem oprogramowania od nowa, gdy klient wybrał inną firmę chcąc zaoszczędzić. Nam to nie przeszkadza i się nie obrażamy, jeżeli po wycenie wybierzesz inną firmę. Kłopot w tym, że źle działające oprogramowanie potrafi zmarnować mnóstwo czasu, nerwów jak i pieniędzy. Jeżeli mamy dostarczyć Ci prawidłowo działające oprogramowanie musimy także odpowiednio finansowo zachęcać pracowników.

Z kolei samo oprogramowanie przygotowane pod określony biznes jest kosztowne. My nie unikamy trudnych tematów, nie będziemy Ci proponować, że możemy coś zrobić inaczej bo już kiedyś tak robiliśmy i tak nam wygodnie. A niestety wiemy, że niektóre firmy takie rzeczy proponują, bo mają gotowce ale biorą pieniądze jak za przygotowanie od zera. Zwykle zakup oprogramowania należy brać pod uwagę pod kątem dwóch lat, a przynajmniej w perspektywie roku. Zachęcamy także do spojrzenia na zakup własnego oprogramowania z perspektywy czasu jego użytkowania.

Od nas także otrzymasz pełny kod, instrukcję oraz działający system. Co oznacza, że możesz następnie takie oprogramowanie sprzedać komuś innemu, a jednocześnie masz gwarancję że nawet jak konkurencja się do nas zwróci to nie będzie mieć takiego samego oprogramowania jak Twoje.

Nie dodzwoniłem się / brak odpowiedzi na email

Zwykle w ciągu 24 godzin staramy się odpowiedzieć na email lub też oddzwonić. W weekendy i święta odpowiadamy na maile lub telefony od naszych klientów. Staramy się dbać o to by nie być ciągle w pracy. A nasze oprogramowanie jest na tyle poprawnie działające by niemal zawsze mieć wolny weekend.